A- A A+

Oferta zajęć popołudniowych Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu obejmuje różnorodne zajęcia rozwijające uzdolnienia i zainteresowania dzieci i młodzieży. Znajdziecie u nas zarówno zajęcia rozwijające zdolności muzyczne, wokalne, plastyczne jak również sportowe czy intelektualne. Uczymy języków obcych oraz rozwijamy intelektualnie poprzez naukę gry w szachy.

Formularz zapisu oraz inne przydatne pliki do pobrania można znaleźć w zakładce DOKUMENTY.

Sekcja muzyczna zaprasza wszystkich chętnych do udziału w zajęciach: zespoły gitarowe, keyboard, flet, zespoły wokalno – instrumentalne, zajęcia rytmiczne, chór oraz perkusja elektroniczna. Przyjmujemy dzieci oraz młodzież zainteresowaną nauką gry na gitarze klasycznej, akustycznej lub elektrycznej, keyboardzie, flecie oraz osoby pragnące spróbować swoich umiejętności wokalnych. Nauka gry prowadzona jest w małych grupach na poziomach: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych.

To nie tylko nauka tańca, ale również zabawy ogólnoruchowe z elementami rytmiki, zabawa tańcem będąca przygotowaniem do dalszej edukacji tanecznej, a także formy pozwalająca wykorzystać naturalne zdolności oraz zapewnia zdrowy rozwój młodego organizmu i poprawia sylwetkę.

 

Zajęcia plastyczne w MDK w Przemyślu obejmują m.in.: rysunek z elementami grafiki, malarstwo realistyczne, ekspresyjne z elementami collage, rękodzieło artystyczne z elementami formowania przestrzennego, modelowania w masach plastycznych, papieroplastyki, wikliny papierowej, techniki mieszane, formy przestrzenne z papieru.

Komputery towarzyszą nam na każdym kroku. Zadbaj, aby Twoje dziecko nauczyło się rozsądnie korzystać z komputera. Zapraszamy na zajęcia, na których dzieci i młodzież poznają zasady bezpiecznego korzystania z sieci, poznają tajniki grafiki komputerowej i rozwijają swoje umiejętności w zakresie najnowszych technologii. W ramach pracowni komputerowej prowadzimy naukę: tworzenie grafiki komputerowej, muzyka elektroniczna, przygotowanie gazetki DTP oraz materiałów multimedialnych, programowanie dla dzieci SCRATCH.

 

Zapraszamy uczniów szkół średnich do grupy o charakterze medialnym. W ramach zajęć redagowanie gazetki, edycja zdjęć, publikacje w sieci, edycja i tworzenie DTP, zajęcia w terenie, zajęcia podczas imprez kulturalnych w mieście.  

 

O korzyściach płynących ze znajomości języków obcych nie trzeba nikogo przekonywać. Nauka w szkole nie zawsze przynosi zadowalające rezultaty. Zapraszamy do zapisów dzieci i młodzież do grupy zajęć językowych.

 

 

Zajęcia sportowe i rekreacyjne dla dzieci i młodzieży organizujemy głównie koncentrując się na nauce gry w tenisa stołowego, bilarda oraz nauce jazdy na łyżwach i rolkach. Organizujemy ponadto rajdy piesze, wyjazdy na basen oraz zajęcia w terenie.

 

Zachęcamy do zapisu dzieci najmłodsze do Klubu Malucha - zajęć muzycznych i plastycznych dla dzieci najmłodszych (3-4 lata). Zapewniamy dzieciom jak najlepszą atmosferę i gwarantujemy maluchom wszechstronny rozwój w zakresie rozwijania uzdolnień artystycznych. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra nauczycieli. Zajęcia dla najmłodszych prowadzone są w dwóch grupach: grupa plastyczna i grupa muzyczna.

 

Poprzez naukę gry w szachy ćwiczymy koncentrację, uczymy logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Uczestnicy zajęć zainteresowani rywalizacją sportową mogą brać udział w szkoleniach, zawodach lokalnych, regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

 

W ramach działalności MDK funkcjonuje grupa wolontariuszy, którzy działają na rzecz lokalnej społeczności. Zapraszamy młodzież w wieku od 14 do 18 lat, która chce osobiście zaangażować się w pomoc na rzecz innych. Będziemy podejmować zadania, które pomogą tym, którzy są w potrzebie. Będziemy uczestniczyć w akcjach ogólnopolskich.

 

JSN Fidem template designed by JoomlaShine.com