A- A A+

Zajęcia muzyczne - gitara, keyboard, flet, perkusja, śpiew, zespoły

quaver11.png

Sekcja muzyczna zaprasza wszystkich chętnych do udziału w zajęciach: zespoły gitarowe, keyboard, flet, zespoły wokalno – instrumentalne, zajęcia rytmiczne, chór oraz perkusja elektroniczna. Przyjmujemy dzieci oraz młodzież zainteresowaną nauką gry na gitarze klasycznej, akustycznej lub elektrycznej, keyboardzie, flecie oraz osoby pragnące spróbować swoich umiejętności wokalnych. Nauka gry prowadzona jest w małych grupach na poziomach: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych.

attern-horizontal.png

W dniu 27 maja 2017r.w  Centrum Kulruralnym podczas Festiwalu Kina NIezalażnego CK OFF wystąpiły zespoły z MDK prowadzone przez p. Katarzynę Huget: Zespół Guitar PRoject , EM-de- ka i duet gitarowy. Wykonali oni m.in. przeboje muzyki filmowej.

W dniu wczorajszym, tj. 7 maja 2018 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury odbyły się mini-koncert uczestników zajęć grup muzycznych: fletów, keyboardu, perkusji elektronicznej i śpiewu. Kilkudziesięciu uczestników zaprezentowało swoje talenty przed licznie zgromadzoną publicznością. Sala MDK po raz kolejny z trudem pomieściła wszystkie obecne osoby, co cieszy nas niezmiernie. Różnorodność prezentowanych utworów nie pozwalała się nudzić, a gromkie brawa po występach były niezwykle motywujące dla wszystkich uczestników. Występ przygotowali nauczyciele sekcji muzycznych: Agnieszka Kłos - grupa fletów, Katarzyna Huget - grupy wokalne, Tomasz Tereszak - keyboardy oraz dyrektor Stanisław Karszyń - uczestnicy zajęć perkusji elektronicznej. A poniżej prezentujemy małą fotogalerię z koncertu:

Tak prezentowała się grupa fletów ...

a tak, grupa keyboardu ...

również wystąpili uczestnicy sekcji perkusji elektronicznej ...

oraz wokaliści ...

Bardzo nam miło, że Młodzieżowy Dom Kultury został zaproszony do udziału w Koncercie z Okazji Dnia Kobiet, który odbył się w piątkowy wieczór, 9 marca 2018 i na blisko dwie godziny wypełnił salę widowiskową Zamku Kazimierzowskiego. Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum Morawa oraz MDK zaprezentowała utwory największych gwiazd muzyki polskiej i zagranicznej, można było usłyszeć m.in. przeboje Alicji Majewskiej, Ewy Farny, Adele, Natalii Szroeder, Katie Melua, Amy Winehouse i wielu, wielu innych artystów. Głównym pomysłodawcą koncertu był nauczyciel II LO p. Rafał Paśko, a zespoły i solistów MDK przygotowała p. Katarzyna Huget. Z MDK wystąpili: Kornelia Pajda oraz zespoły: eMDeKa w składzie: Gitara elektryczna i akustyczna - Kacper Kowalczyk, Gitara Basowa - Beata Farian, Klawisze: Julia Pudło, Wokal - Ksenia Ficak, Perkusja - Aleksandra Paśko i Guitar Project w składzie: Gitara Elektroakustyczna - Paulina Behen, Gitara basowa- Beata Farian, Klawisze - Wojciech Rysz, Perkusja - Alicja Siwy, Wokal - Katarzyna Martyniak

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2018_28870714_10211947701556413_1068116696742494208_n.jpg

Zapraszamy w dniu 9 marca (piątek) o godz. 18.00 na Koncert wokalny z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu młodzieży z przemyskich szkół i Młodzieżowego Domu Kultury do Sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego – wstęp wolny. Org.: Teatr S.A.N., II Liceum Ogólnokształcące oraz PCKiN ZAMEK.

W dniu 13.01. 2018r. zespoły EM-De-Ka oraz Guitar Project uczestniczyły w przesłuchaniach konkursowych kolęd i pastorałek "Bosco kolędować Jezusowi" w parafii sw. Stanisława Biskupa w Przemyślu. W repertuarze zespołów usłyszeliśmy kolędy i pastorałki " Mario, czy już wiesz?", "Wśród nocnej ciszy", Jezus Malusieńki" oraz "Grudniowy".

Zespół prowadzony przez p. Katarzynę Huget zajął II miejsce. Gratulujemy!

Święta tuż, tuż, więc w MDK kolejny występ świąteczny. Po Tanecznych Jasełkach w ubiegłym tygodniu, tym razem w świąteczny nastrój wprowadzali publiczność uczestnicy zajęć grup instrumentalnych i wokalnych. Kolędy i pastorałki zostały zaprezentowane przez uczniów sekcji gitary, keyboardu, fletów oraz perkusji elektronicznej. Fotorelację przygotowali uczniowie sekcji medialnej.

W dniu 9 grudnia 2017r. zespoły Guitar Project i Em -De-Ka uczestniczyły w spotkaniu Mikołajowym zorganizowanym przez nauczycielkę MDK p. Katarzynę Huget. Zajęcia odbyły się w nietypowym miejscu.  Młodzież mogła spróbować swoich sił podczas gry w kręgle. Po cięzkich :) rozgrywkach uczestnicy zespołów relaksowali się przy posiłku. Atmosfera  była wyśmienita o czym świadczą udekorowane pizze :)

Nieco ponad dwa miesiące od rozpoczęcia roku szkolnego w sali widowiskowej MDK odbył się w pierwszy w tym roku koncert naszych uczestników.  Głównym pomysłodawcą i organizatorem był nauczyciel sekcji fletów p. Agnieszka Kłos. Podczas trwającego ponad półtora godziny koncertu zaprezentowały się dzieci sekcji fletów prostych oraz uczestnicy grupy perkusji elektronicznej. Gościnnie wystąpili również uczniowie klasy saksofonu Przemyskiej Szkoły Muzycznej przygotowani pod kierunkiem Tomasza Kłosa i Jacka Szotta. Rodzice i znajomi, którzy odwiedzili tego wieczoru naszą placówkę, z pewnością byli zadowoleni. Można było usłyszeć znane światowe przeboje w nietypowym wykonaniu. A poniżej niewielka fotorelacja.

We wtorek, 7 listopada 2017 w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu po raz drugi został zorganizowany Konkurs Piosenki Patriotycznej - "Z pieśnią do niepodległości" przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Tegoroczny konkurs w porównaniu do pierwszej edycji cieszył się dużo większym zainteresowaniem, a udział poza szkołami z Przemyśla zgłosiły również szkoły z innych miejscowości. Łącznie zgłosiło się ponad 30 uczestników w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy 1-3, szkoły podstawowe klasy 4-7 i gimnazja. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klas 4-7.
Poziom był bardzo wysoki, a wyłonienie zwycięzców niełatwym zadaniem dla jurorów, którymi byli nauczyciele sekcji muzycznych Młodzieżowego Domu Kultury.
Poza popularnymi i wpadającymi łatwo w ucho piosenkami żołnierskimi, uczestnicy prezentowali także te mało znane i bardzo trudne do wykonania pieśni o tematyce patriotycznej.
W wielu przypadkach również stroje uczestników interesująco i trafnie nawiązywały do tematyki konkursu.
Większość uczniów prezentowała utwory z podkładem muzycznym, byli jednak też tacy, którym akompaniował nauczyciel lub samodzielnie grali na instrumencie.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Kategoria I: szkoły podstawowe - klasy 1-3
1 miejsce: Julia Cyburt - Szkoła Podstawowa nr 2 w Przeworsku
2 miejsce: Aleksandra Czereba - Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu
3 miejsce: Liliana Tu-Van - Szkoła Podstawowa nr 2 w Przeworsku

Kategoria II: szkoły podstawowe - klasy 4-7
1 miejsce: Ewa Pawłowska - Szkoła Podstawowa nr 6
2 miejsce: Wiktoria Kurpyta - Szkoła Podstawowa w Krasiczynie i Julia Muzyczka - Szkoła Podstawowa nr 16 w Przemyślu
3 miejsce: Aurelia Sobiegraj - Szkoła Podstawowa nr 2 w Przeworsku i Maja Radochońska - Szkoła Podstawowa w Buszkowicach

Kategoria 3: szkoły gimnazjalne:
1 miejsce: Aleksandra Łygan - Szkoła Podstawowa w Buszkowicach

Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Radę Rodziców MDK.
Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie i zgłoszenie uczniów, gratulujemy Zwycięzcom i zapraszamy już za rok na kolejną edycję konkursu.

W piątek, 9 czerwca 2017 odbyło się "Popołudnie z muzyką", czyli mini-koncert uczniów sekcji muzycznej gitary i zespołów prowadzonych przez p. Katarzynę Huget, grupy Zumba p. Katarzyny Kubickiej oraz perkusji prowadzonej przez dyrektora Stanisława Karszynia. W ostatniej części występu razem z uczniami zagrali nauczyciele. Było przyjemnie, wesoło i .... o to chodziło :)

W czwartek, 12 maja 2017 w przemyskim Klubie Niedźwiadek odbył się koncert wokalistów i zespołów Młodzieżowego Domu Kultury w ramach "Niedźwiadkowej Sceny Młodych". Ponad dwugodzinny występ przygotowany został przez nauczycieli sekcji muzycznej p. Katarzynę Huget i p. Sabinę Tomakę-Wiater. Mamy nadzieję, że była to duża przyjemność i satysfakcja dla wszystkich, którzy chcieli w tym dniu zajrzeć i klubu Niedźwiadek i posłuchać znanych i mniej znanych przebojów. Dziękujemy Przemyskiemu Centrum Kultury i Nauki Zamek, które zapewniło nagłośnienie i obsługę techniczną.

Kilka dni temu zaprosiliśmy do udziału w koncercie fletów w naszej sali widowiskowej, a już wkrótce kolejne występy przygotowane przez nauczycieli MDK. Tym razem zapraszamy wszystkich do Klubu Niedźwiadek, gdzie wystąpią młodsi i nieco starsi uczestnicy zajęć sekcji muzycznych. Szczegóły na plakacie.

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2017_niedzwiadkowa-scena2017.png

W poniedziałek, 24 kwietnia 2017 w MDK odbyły się "Koncert wiosenny" grupy fletów prostych prowadzonych przez Agnieszkę Kłos. Gościnnie wystąpiła Orkiestra Dęta Zaspołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu pod kierownictwem Tomasza Kłosa. Sala widowiskowa jak zwykle zapełniła się widzami. A poniżej krótki fragment nagranego koncertu.

i kilka zdjęć:

Zapraszamy Rodziców, Dziadków, wszystkich Znajomych i Sympatyków naszej placówki na występ uczestników zajęć MDK - grupy fletów prowadzonych przez p. Agnieszkę Kłos oraz w gościnnym występem Orkiestry Dętej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w  Przemyślu prowadzonej przez p. Tomasza Kłosa.b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2017_koncert_wiosenny-plakat.png

JSN Fidem template designed by JoomlaShine.com