A- A A+

Zajęcia muzyczne - gitara, keyboard, flet, perkusja, śpiew, zespoły

quaver11.png

Sekcja muzyczna zaprasza wszystkich chętnych do udziału w zajęciach: zespoły gitarowe, keyboard, flet, zespoły wokalno – instrumentalne, zajęcia rytmiczne, chór oraz perkusja elektroniczna. Przyjmujemy dzieci oraz młodzież zainteresowaną nauką gry na gitarze klasycznej, akustycznej lub elektrycznej, keyboardzie, flecie oraz osoby pragnące spróbować swoich umiejętności wokalnych. Nauka gry prowadzona jest w małych grupach na poziomach: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych.

attern-horizontal.png

W dniu 27 maja 2017r.w  Centrum Kulruralnym podczas Festiwalu Kina NIezalażnego CK OFF wystąpiły zespoły z MDK prowadzone przez p. Katarzynę Huget: Zespół Guitar PRoject , EM-de- ka i duet gitarowy. Wykonali oni m.in. przeboje muzyki filmowej.

W piątek, 9 czerwca 2017 odbyło się "Popołudnie z muzyką", czyli mini-koncert uczniów sekcji muzycznej gitary i zespołów prowadzonych przez p. Katarzynę Huget, grupy Zumba p. Katarzyny Kubickiej oraz perkusji prowadzonej przez dyrektora Stanisława Karszynia. W ostatniej części występu razem z uczniami zagrali nauczyciele. Było przyjemnie, wesoło i .... o to chodziło :)

W czwartek, 12 maja 2017 w przemyskim Klubie Niedźwiadek odbył się koncert wokalistów i zespołów Młodzieżowego Domu Kultury w ramach "Niedźwiadkowej Sceny Młodych". Ponad dwugodzinny występ przygotowany został przez nauczycieli sekcji muzycznej p. Katarzynę Huget i p. Sabinę Tomakę-Wiater. Mamy nadzieję, że była to duża przyjemność i satysfakcja dla wszystkich, którzy chcieli w tym dniu zajrzeć i klubu Niedźwiadek i posłuchać znanych i mniej znanych przebojów. Dziękujemy Przemyskiemu Centrum Kultury i Nauki Zamek, które zapewniło nagłośnienie i obsługę techniczną.

Kilka dni temu zaprosiliśmy do udziału w koncercie fletów w naszej sali widowiskowej, a już wkrótce kolejne występy przygotowane przez nauczycieli MDK. Tym razem zapraszamy wszystkich do Klubu Niedźwiadek, gdzie wystąpią młodsi i nieco starsi uczestnicy zajęć sekcji muzycznych. Szczegóły na plakacie.

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2017_niedzwiadkowa-scena2017.png

W poniedziałek, 24 kwietnia 2017 w MDK odbyły się "Koncert wiosenny" grupy fletów prostych prowadzonych przez Agnieszkę Kłos. Gościnnie wystąpiła Orkiestra Dęta Zaspołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu pod kierownictwem Tomasza Kłosa. Sala widowiskowa jak zwykle zapełniła się widzami. A poniżej krótki fragment nagranego koncertu.

i kilka zdjęć:

Zapraszamy Rodziców, Dziadków, wszystkich Znajomych i Sympatyków naszej placówki na występ uczestników zajęć MDK - grupy fletów prowadzonych przez p. Agnieszkę Kłos oraz w gościnnym występem Orkiestry Dętej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w  Przemyślu prowadzonej przez p. Tomasza Kłosa.b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2017_koncert_wiosenny-plakat.png

Perkusja elektroniczna ma wiele zalet, zajmuje mało miejsca w domu, można ćwiczyć nie przeszkadzając innym domownikom oraz z łatwością można grać do ulubionych piosenek. A dzisiaj tak wyglądał fragment zajęć w MDK :) Przy okazji zapraszamy wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił przy bębnach :) Liczba miejsc bardzo ograniczona.

Zespół młodzieżowy pod nazwą "YYZ" prowadzony przez p. Janusza Rajtmajera wziął udział w tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Angielskiej, którego organizatorem jest Tarnobrzeski Dom Kultury. Pierwszy etap odbył się w MOK w Radymnie, w którym zespół został nominowany do drugiego etapu. Ostatecznie zespół zajął III miejsce w konkursie. Gratulujemy!

Zdjęcia: MOK w Radymnie i serwis Nadwisla24.pl

W piątkowy wieczór zaprosiliśmy Rodziców, Dziadków, znajomych i sympatyków MDK na koncert muzyki filmowej w wykonaniu naszych uczestników. Tym razem zaprezentowali się uczniowie sekcji śpiewu, keyboardu, fletu oraz po raz pierwszy uczestnicy zajęć perkusji. Królowała muzyka filmów animowanych, sensacyjnych, przygodowych polskich i zagranicznych. Można było usłyszeć muzykę znanych hitów filmowych tych nowszych oraz klasyki.

Sekcja muzyczna MDK od dwóch lat poszerzona została o naukę gry na flecie prostym. Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 5-7 lat i wprowadzają w świat muzyki i naukę na tym praktycznym instrumencie. Przedstawiamy krótkie filmiki z ostatnich zajęć prowadzonych przez p. Agnieszkę Kłos.

W dniu 12 lutego zespoły Guitar Project i Em-de-ka razem świętowały zdobycie III miejsca w Konkursie Kolęd i Pastorałek. Najpierw sowity posiłek, później świetna zabawa na kręgielni w klubie Neo.

W dniu 14 stycznia 2017 zespół EM-DE-KA prowadzony przez p. Katarzynę Huget zdobył statutetkę zajmując III miejsce w kategorii zespołów w Konkursie Kolęd i Pastorałek - "Bosco kolędować Jezusowi" organizowanym przez Parafię Św. Stanisława Biskupa na Lipowicy. Gratulujemy! Koncert lauretatów i wręczenie nagród odbyły się w dniu 15 stycznia 2017.

W dniu 29.12.2016 w Prywatnym Przedszkolu Słoneczna Kraina odbył się Koncert Kolęd - Dzieci Dzieciom. Tradycyjne polskie pieśni świąteczne wykonały dla przedszkolaków dzieci uczęszczające na zajęcia keyboardu i śpiewu do mgr Sabiny Tomaki-Wiater w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu. Podczas koncertu dzieci miały okazję usłyszeć, a nawet zagrać na afrykańskich instrumentach perkusyjnych. Gościnnie wystąpił mgr Władysław Wiater wykonując kilka kolęd na saksofonie. Koncert zakończył się wspólnym kolędowaniem i słodkim poczęstunkiem. Dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury przyjęły podziękowania i zaproszenie na kolejne koncerty.

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2017_przedkr.jpg

W środę 04.01.2017r. odbyło się przedstawienie jasełkowe, w wykonaniu dzieci z Oratorium ks. Bp. Jana Chrapka, w którym to oprawę muzyczną przygotowali uczniowie sekcji gitary prowadzonej przez p. Janusza Rajtmajera. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania. 

Żródło zdjęć: Stowarzyszenie Katolickie Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza

 

Na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu 4 stycznia odbył się wieczór kolęd „Pod Betlejemską Gwiazdą” w wykonaniu zespołu kierowanego przez Piotra Szelążka. Obok doświadczonych chórzystek z liceum wystąpiły dzieci z grupy wokalnej działającej od niedawna w Młodzieżowym Domu Kultury. Koncert towarzyszył wystawie prac plastycznych Zofii Bator oraz uczniów z grupy ikonograficznej MDK. Spotkanie z udziałem młodych artystów w wieku 6-9 lat oraz ich rodzin odbyło się w ciepłej, świątecznej atmosferze. Nie mogło na nim oczywiście zabraknąć wspólnego kolędowania i słodkiego poczęstunku :) 

JSN Fidem template designed by JoomlaShine.com