A- A A+

Pracownia medialna - prowadzenie gazety, bloga, fotografia

press10.png

Zapraszamy uczniów szkół średnich do grupy o charakterze medialnym. W ramach zajęć redagowanie gazetki, edycja zdjęć, publikacje w sieci, edycja i tworzenie DTP, zajęcia w terenie, zajęcia podczas imprez kulturalnych w mieście.  

attern-horizontal.png

 

Trzeci numer naszej gazetki, a pierwszy w tym roku, jest już dostępny do pobrania online. Przeczytaj, co wydarzyło się w naszej placówce w ostatnim semestrze.

POBIERZ Przemyski eMDeK

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2018_emdek2018.png

W poniedziałkowych zjęciach najmłodsi uczestnicy z sekcji medialnej wraz ze swoim opiekunem chętnie poszli pożegnać sie z zimą. Wszyscy odpowiednio ubrani  świetnie sie bawili, zażywali swieżego powietrza i ruchu, robiąc przy tym  pamiątkowe zdjecia zimie...

W listopadowym wydaniu miesięcznika "Nasz Przemyśl" można przeczytać wywiad przeprowadzony przez uczestnika zajęć sekcji medialnej Stanisława Szopę z Dowódcą Jednostki Wojskowej w Przemyślu ppłk Marcinem Duszą.

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2017_nasz-przemysl-listopad-2017.jpg

Jesień w obiektywie młodych uczestników zajęć sekcji medialnej MDK.

Zachęcamy po raz kolejny do lektury miesięcznika Nasz Przemyśl, a w nim m.in. artykuł przygotowany w ramach działalności sekcji medialnej Młodzieżowego Domu Kultury.

b_500_400_16777215_00_images_prasa_89880.jpg

Uczniowie sekcji medialnej MDK przećwiczyli na jednych z ostatnich zajęć przed feriami formę wywiadu. Rozmowę z dyrektorem MDK Stanisławem Karszyniem o sprawach poważnych i tych mniej poważnych ...

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2017_wywiadmin.jpg

Właśnie zakończyliśmy prace nad pierwszym w tym roku szkolnym (a drugim ogólnie) numerem edukacyjnej gazetki Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu - "Przemyski eMDeK". Znajdziecie w niej najważniejsze wydarzenia, które towarzyszyły nam w 1 semestrze bieżącego roku szkolnego. Zapraszamy do lektury.

Plik PDF można pobrać, klikając w ten link: Przemyski eMDeK - nr 2

W październikowym wydaniu Nasz Przemyśl ukazał się pierwszy w tym roku szkolnym artykuł sekcji medialnej MDK.

b_500_400_16777215_00_images_np-paxdziernik16.png

Wielu artystów do dziś czerpie inspiracje z nurtu rozsławionego między innymi przez Andy’ego Warhola. Mowa o pop-arcie, kierunku w sztuce, który narodził się w latach 50. ubiegłego stulecia w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Styl ten charakteryzuje się prostotą i jaskrawymi kolorami ... A tak w słoneczne piątkowe popołudnie bawiła się młodzież z sekcji medialnej sztuką kompozycji w stylu pop-art...

22 września br. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyła się wystawa prac Doroty Skubisz pt. :   „Dobranoc”. Wystawa cieszyła się niemałym zainteresowaniem, na której nie zabrakło również młodzieży z sekcji medialnej MDK-u wraz z opiekunem.   D. Skubisz w przeszłości miała liczne wystawy swoich prac nie tylko w Przemyślu, ale również w Toruniu, Krakowie, Łomży, Warszawie, Gdańsku, Bytomie, a więc niemal na terenie całego kraju. Pani Dorota urodziła się i mieszka w Przemyślu. W roku 1987 ukończyła studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), uzyskując dyplom w Pracowni Wklęsłodruku prof. Haliny Cader. Od 1992 pracuje jako instruktor plastyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu. Zajmuje się ilustracją, batikiem oraz rysunkiem.

W majowym numerze miesięcznika NASZ PRZEMYŚL wiele ciekawych artykułów związanych z naszym miastem. Znajdziecie tam również artykuł sekcji MDK o Przemyskich Polach Nadziei - akcji, w którą włączyło sie m.in. wiele szkół i placówek oświatowych.

b_500_400_16777215_00_images_prasa_89992.JPG

 

Prezentujemy pierwszy numer gazetki sekcji medialnej MDK - Przemyski eMDeK. Plik w formacie PDF, możesz pobrać klikając tutaj.

Pora na lekturę kwietniowego wydania NASZEGO PRZEMYŚLA, a w nim m.in. artykuł o niezwykle utalentowanej artystce Młodzieżowego Domu Kultury, której wystawę mogliśmy niedawno oglądać w Centrum Kulturalnym. Artykuł został oczywiście przygotowany przez sekcję medialną MDK. Zapraszamy do kiosków!

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2016_89991.JPG

W kolejnym wydaniu Naszego Przemyśla opublikowane zostały dwa artykuły przygotowane przez młodzież sekcji medialnej MDK. Zapraszamy do dołączenia do sekcji wszystkich, którzy chcą poznać pracę dziennikarza. Przygotowujemy artykuły prasowe, poznajemy zasady składu DTP, fotografujemy, Aby dołączyć do sekcji medialnej, konieczne jest złożenie karty zapisu w sekretariacie.

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2016_NPluty2016.png

Pracownia medialna MDK przy redagowaniu artykułu prasowego do kolejnego wydania. Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych chcących rozwijać zainteresowania w zakresie dziennikarstwa i mediów.

JSN Fidem template designed by JoomlaShine.com