A- A A+

Zajęcia komputerowe - grafika, muzyka elektroniczna, programowanie, multimedia

man343.png

Komputery towarzyszą nam na każdym kroku. Zadbaj, aby Twoje dziecko nauczyło się rozsądnie korzystać z komputera. Zapraszamy na zajęcia, na których dzieci i młodzież poznają zasady bezpiecznego korzystania z sieci, poznają tajniki grafiki komputerowej i rozwijają swoje umiejętności w zakresie najnowszych technologii. W ramach pracowni komputerowej prowadzimy naukę: tworzenie grafiki komputerowej, muzyka elektroniczna, przygotowanie gazetki DTP oraz materiałów multimedialnych, programowanie dla dzieci SCRATCH.

attern-horizontal.png

 

Uczestnicy zajęć sekcji komputerowej przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi wykonali ciekawe projekty związane właśnie z tym okresem.

W pracowni komputerowej tematyka prac już świąteczna. Publikujemy kilka prac wykonanych na ostatnich zajęciach.

Po raz czwarty zapraszamy do udziału i nadsyłania prac wykonanych w darmowym programie graficznym GIMP uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski. Na prace czekamy do 20 kwietnia 2017.

Regulamin i kartę zapisu możesz pobrać klikają w ten link.

Zgłoszenie należy dostarczyć osobiście, pocztą, za pomocą e-mail lub poprzez formularz na stronie: http://mdkprzemysl.pl/index.php/wyslij-zgloszenie-do-udzialu

b_500_400_16777215_00_images_gimpek2017.png

 

Partnerem i sponsorem nagród w konkursie jest Sklep Vobis Partner znajdujący się przy D.H. Szpak ul. 3-go Maja 19b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2017_vobis.jpg

450x200_2017.jpg

Udało się jeszcze w obecnym roku :) MDK otrzymał prezent na gwiazdkę :) Właśnie dotarło do nas nowe wyposażenie pracowni komputerowej wraz z najnowszym oprogramowaniem i dodatkowymi akcesoriami. Tworzenie grafiki, programowanie czy komponowanie muzyki elektronicznej będzie teraz jeszcze przyjemniejsze. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że pracownia komputerowa MDK po długich oczekiwaniach będzie miała bardzo nowoczesny sprzęt. A przy okazji cały czas zapraszamy do zapisów oraz korzystając z okazji życzymy jeszcze raz wszystkim Wesołych Świąt!

Film przygotowany w ramach zajęć edukacyjnych sekcji medialnej Młodzieżowego Domu Kultury.

W dniu 14 kwietnia 2016 odbyło się rozstrzygnięcie 3 edycji Konkursu Grafiki Komputerowej GIMPek organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu. Celem konkursu było m.in. popularyzowanie darmowego programu do tworzenia grafiki GIMP. Fundatorem nagród był sklep komputerowy VOBIS Partner z Przemyśla. Wybór najlepszej pracy dla komisji oceniającej był bardzo trudny, gdyż przesłane przez szkoły grafiki przedstawiały dużą różnorodność. W kategorii szkół podstawowych najlepszą pracę przesłała Paulina Wieczorek - uczennica szkoły Szkoły Podstawowej w Mszczonowie, natomiast w kategorii gimnazjów najlepszą pracę przesłał Wiktor Zaworski z Gimnazjum w Orłach. Dziękujemy za udział wszystkim szkołom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach. Liczymy na większy udział przemyskich szkół i placówek.

Na kolejnych zajęciach uczniowe poznawali tajemnice programu graficznego Inkscape. Tym razem głównym tematem były wypełnienia obiektów, ale nie tylko :)

Właśnie pracujemy nad przygotowaniem kolęd w wersji elektronicznej. Wkrótce opublikujemy efekty pracy na stronie, a przy okazji zapraszamy do zapisów na zajęcia Muzyki elektronicznej. Poznajemy zasady tworzenia sampli, zapisu nutowego, tworzenia beatów, a wszystko tworzymy z wykorzystaniem oprogramowania Open Source lub freeware.

b_500_400_16777215_00_images_muzyka_elektoniczna.png

Zapraszamy na zajęcia komputerowe, które realizujemy w kilku grupach: grafika komputerowa - poznajemy zasady tworzenia grafiki wektorowej i rastrowej (używamy programy GIMP i INKSCAPE). Grafika prowadzona jest w 3 grupach: dla dzieci klas 1-4 oraz dwie grupy starsze. Zapraszamy również do grupy medialnej (dziennikarskiej), gdzie poznajemy tajniki pracy dziennikarza oraz zasady składu DTP (działamy na programie SCRIBUS). Programy komputerowe, z których korzystamy, są całkowicie darmowe, więc każdy z uczestników może również samodzielnie w domu poćwiczyć przerabiany na zajęciach materiał.

Na zdjęciach poniżej prezentujemy pierwsze lekcje w grupie grafiki komputerowej. Grupa młodsza próbowała swoich sił wykorzystując program Tux Paint, natomiast w grupie starszej próbowaliśmy od podstaw narysować znane wszystkim logo Androida. Obrazki zostały wykonane jako grafiki wektorowe. Efekty widzimy na zdjęciach.

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2015_grafiki.png

JSN Fidem template designed by JoomlaShine.com