A- A A+

Zajęcia sportowe - tenis, łyżwy, rolki, bilard

pingpong5.png

Zajęcia sportowe i rekreacyjne dla dzieci i młodzieży organizujemy głównie koncentrując się na nauce gry w tenisa stołowego, bilarda oraz nauce jazdy na łyżwach i rolkach. Organizujemy ponadto rajdy piesze, wyjazdy na basen oraz zajęcia w terenie.

attern-horizontal.png

 

W sobotę, 21 kwietnia 2018 odbył się Turniej tenisa stołowego o Puchar Dyrektora MDK. To już 5 edycja tego turnieju i jak zwykle rozgrywkom towarzyszyło wiele emocji. W turnieju udział wzięło 34 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, którzy startowali oni w trzech kategoriach.

Zobacz wyniki >>

Sezon nauki jazdy na łyżwach w MDK rozpoczęty. Pozostaje mieć nadzieję, że pogoda pozwoli na dłuuugie doskonalenie i naukę jazdy na przemyskim lodowisku.

W dniu 09.12.2017 odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. W turnieju wzięło udział  42 uczestników  z terenu Przemyśla i powiatu przemyskiego, ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Jak przystało na prawdziwy turniej mikołajkowy na wręczeniu pucharów i medali dla zwycięzców dojechał oczywiście po raz kolejny Św. Mikołaj :)

Wyniki turnieju ...

Uczestnicy sekcji sportowej MDK wzięli udział  w Otwartych Mistrzostwach Miasta Przemyśla w Tenisie stołowym zorganizowanych z okazji Dnia Niepodległości w dniu 11.11.2017.
Turniej odbywał się w hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1  w Przemyślu, rozpoczął się o godz. 10:00 i trwał do godz. 12 :30.
W turnieju uczestniczyło 70 zawodników i zawodniczek, a MDK reprezentowało 12 osób.

 

Najlepsze miejsca zawodników STS MDK:
I miejsce  - Kordian Poniatowski w kategorii kadetów
I miejsce  - Kamil Norejko w kategorii juniorów
II miejsce  - Natalia Szkarpecka w kategorii żaczek
II miejsce Jakub Chachura w kategorii żaków
II miejsce Piotr Kazimierz w kategorii młodzików
II miejsce Wiktor Świerzyński w kategorii juniorów
III miejsce Jagoda Trojniarz w kategorii żaczek
III miejsce Jacek Michalski w kategorii żaków
III miejsce Dominik Olejarka w kategorii młodzików
III miejsce Joanna Wujec w kategorii juniorek

 

Czy można zamówić pogodę? Nam się udało :) W piękną jesienną pogodę ponad 20 osoba grupa uczestników zajęć MDK oraz rodziców pod opieką nauczycieli wzięła udział w Jesiennym Pieszym Rajdzie MDK po szlakach Pogórza Przemyskiego. Było wesoło, czasami droga trochę męcząca, ale udało się dotrzeć do celu. Wiata na Kopcu Tatarskim wydawała się właściwym celem wędrówki. To kolejny udany rajd pieszy z inicjatywy Młodzieżowego Domu Kultury. Dziękujemy Rodzicom za tak licznych udział we wspólnym wędrowaniu i już dziś zapraszamy od udziału w kolejnym rajdzie na wiosnę.

Sekcja rekreacyjno-sportowa rozpoczęła sezon jesienny. Prezentujemy kilka zdjęć z ostatnich zajęć.

27.05.2017 r. odbyły się Eliminacje do Podkarpackiej Olimpiady Tenisa stołowego w Przemyślu na hali sportowej ZSZ nr 1 w Przemyślu. W turnieju wzięło udział  40 zawodników i zawodniczek  z terenu  Przemyskiego. Sekcję STS MDK Przemyśl reprezentowało 15 zawodników i zawodniczek.
Wyniki najlepszych zawodników:
I miejsce - Joanna Wujec -w kategorii Juniorek
I miejsce – Krzysztof Kamiński – w kategorii Żaków
I miejsce  - Jerzy Płoszczyński  - w kategorii Seniorów

II miejsce Beniamin Czyszkiewicz – w kategorii Żaków
II miejsce – Tomasz Skubisz – w kategorii Młodzików
II miejsce – Patrik Xhaferaj – w kategorii Juniorów
II miejsce – Jagoda Trojniarz- w kategorii Skrzatek

III miejsce – Alan Stawarz – w kategorii Młodzików
III miejsce – Natalia Szkarpecka - w kategorii Żaczek
III miejsce – Kordian Poniatowski - w kategorii Kadetów
III miejsce – Wiktor Świerzyński - w kategorii Juniorów
III miejsce  - Jacek Michalski  - w kategorii Skrzatów

8.04.2017 r.  w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora MDK w Przemyślu. W turnieju wzięło udział  38 uczestników  z terenu Przemyśla i powiatu przemyskiego, ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach.

Kliknij poniżej i zobacz wyniki.

10 grudnia br. odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Była to kolejna okazja to sprawdzenia swoich umiejętności.

Jako jedyni w mieście prowadzimy naukę jazdy na rolkach. Poniżej kilka zdjęć z zajęć prowadzonych w obecnym roku szkolnym 2016/17. W okresie zimowym przenosimy się na lodowisko i rozpoczniemy jazdę na łyżwach, a do rolek wrócimy na wiosnę, jak tylko pogoda pozwoli na zajęcia w terenie.

b_500_400_16777215_00_images_szachyJUB.jpg

Turniej odbywał sięw dniu 8.10.2016r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Żurawicy, rozpoczął się o godz. 10:00 i trwał do godz. 17:30. Współorganizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu.

W turnieju uczestniczyło 105 zawodników i zawodniczek, a MDK reprezentowało 8 osób.
1.Kordian Poniatowski
2.  Joanna Wujec
3.  Kamil Norejko
4. Natalia Szkarpecka
5. Jagoda Trojnar
6. Wiktor Świerzyński
7. Adrian Bartosik
8. Bogusław Bogusiewicz
Najlepsze miejsca zawodników STS MDK:
II miejsce  - Joanna Wujec w kategorii juniorek
III miejsce  - Kamil Norejko w kategorii juniorów
III miejsce  - Kordian Poniatowski w kategorii kadetów
IV miejsce  - Wiktor Świerzynski w kategorii juniorów
IV miejsce  - Jakub Chachura w kategorii skrzatów
V miejsce -  Milena Świerzyńska w kategorii żaczek
MDK był współorganizatorem tego turnieju w zakresie obsługi sędziowskiej ( sędzia główny), przygotowania sali – transport i ustawienie stołów, wypożyczenie numeratorów i siatek.  

Z okazji Światowego Dnia Turystyki na Rynku przemyskim przygotowano szereg atrakcji. MDK tym razem zaprezentował swoje stoisko poprzez sekcję sportową. Wszyscy, którzy nas odwiedzili w niedzielę, mogli pograć w szachy, warcaby i tenisa.

W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2015/16 w sekcji sportowej prowadzonej przez p. Janusza Żygałę zakończono zajęcia nauki jazdy na rolkach oraz w turniejem w grupach tenisa stołowego. Zapraszamy od września!

Na sali sportowej CKZiU nr 1 w Przemyślu w dniu 25.05.2016 odbyły się eliminacje do XVII Olimpiady Podkarpackiej w Tenisie Stołowym. Sekcja tenisa stołowego MDK reprezentowało 20 zawodników. Najlepsze miejsca zajęły:
Złotem medale - 1 miejsca
Krzysztof Kamiński - kat. żaczy
Kordian Poniatowski - kat. młodzicy
Joanna Wujec - kat. kadetki

Srebrne medale - 2 miejsca
Jakub Chachura - kat. skrzaci
Natalia Szkarpecka - kat. skrzatki
Milena Świerzyńska - kat. żaczki

Brązowy medal - 3 miejsce
Wiktor Świerzyński - kat. juniorzy 

JSN Fidem template designed by JoomlaShine.com