A- A A+

Zajęcia sportowe - tenis, łyżwy, rolki, bilard

pingpong5.png

Zajęcia sportowe i rekreacyjne dla dzieci i młodzieży organizujemy głównie koncentrując się na nauce gry w tenisa stołowego, bilarda oraz nauce jazdy na łyżwach i rolkach. Organizujemy ponadto rajdy piesze, wyjazdy na basen oraz zajęcia w terenie.

attern-horizontal.png

 

8.04.2017 r.  w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora MDK w Przemyślu. W turnieju wzięło udział  38 uczestników  z terenu Przemyśla i powiatu przemyskiego, ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach.

Kliknij poniżej i zobacz wyniki.

10 grudnia br. odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Była to kolejna okazja to sprawdzenia swoich umiejętności.

Jako jedyni w mieście prowadzimy naukę jazdy na rolkach. Poniżej kilka zdjęć z zajęć prowadzonych w obecnym roku szkolnym 2016/17. W okresie zimowym przenosimy się na lodowisko i rozpoczniemy jazdę na łyżwach, a do rolek wrócimy na wiosnę, jak tylko pogoda pozwoli na zajęcia w terenie.

b_500_400_16777215_00_images_szachyJUB.jpg

Turniej odbywał sięw dniu 8.10.2016r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Żurawicy, rozpoczął się o godz. 10:00 i trwał do godz. 17:30. Współorganizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu.

W turnieju uczestniczyło 105 zawodników i zawodniczek, a MDK reprezentowało 8 osób.
1.Kordian Poniatowski
2.  Joanna Wujec
3.  Kamil Norejko
4. Natalia Szkarpecka
5. Jagoda Trojnar
6. Wiktor Świerzyński
7. Adrian Bartosik
8. Bogusław Bogusiewicz
Najlepsze miejsca zawodników STS MDK:
II miejsce  - Joanna Wujec w kategorii juniorek
III miejsce  - Kamil Norejko w kategorii juniorów
III miejsce  - Kordian Poniatowski w kategorii kadetów
IV miejsce  - Wiktor Świerzynski w kategorii juniorów
IV miejsce  - Jakub Chachura w kategorii skrzatów
V miejsce -  Milena Świerzyńska w kategorii żaczek
MDK był współorganizatorem tego turnieju w zakresie obsługi sędziowskiej ( sędzia główny), przygotowania sali – transport i ustawienie stołów, wypożyczenie numeratorów i siatek.  

Z okazji Światowego Dnia Turystyki na Rynku przemyskim przygotowano szereg atrakcji. MDK tym razem zaprezentował swoje stoisko poprzez sekcję sportową. Wszyscy, którzy nas odwiedzili w niedzielę, mogli pograć w szachy, warcaby i tenisa.

W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2015/16 w sekcji sportowej prowadzonej przez p. Janusza Żygałę zakończono zajęcia nauki jazdy na rolkach oraz w turniejem w grupach tenisa stołowego. Zapraszamy od września!

Na sali sportowej CKZiU nr 1 w Przemyślu w dniu 25.05.2016 odbyły się eliminacje do XVII Olimpiady Podkarpackiej w Tenisie Stołowym. Sekcja tenisa stołowego MDK reprezentowało 20 zawodników. Najlepsze miejsca zajęły:
Złotem medale - 1 miejsca
Krzysztof Kamiński - kat. żaczy
Kordian Poniatowski - kat. młodzicy
Joanna Wujec - kat. kadetki

Srebrne medale - 2 miejsca
Jakub Chachura - kat. skrzaci
Natalia Szkarpecka - kat. skrzatki
Milena Świerzyńska - kat. żaczki

Brązowy medal - 3 miejsce
Wiktor Świerzyński - kat. juniorzy 

Chociaż stacje telewizyjne od kilku dni prognozowały deszczową sobotę, to znowu mieliśmy szczęście do przepięknej pogody, idealnej na kolejny pieszy rajd szlakiem Pogórza Przemyskiego. O godz. 10:00 ponad dwudziestoosobowa grupa uczestników zajęć MDK wraz z opiekunami i rodzicami wyruszyła spod budynku MDK w kierunku Prałkowiec. Następnie trasa prowadziła lasem przez Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego. Zakończenie rajdu było na Kopcu Tatarskim, gdzie przygotowane zostało ognisko. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego pieczenia kiełbasek, które po wyczerpującym kilkunastokilometrowym rajdzie smakowały wyśmienicie. Głównym pomysłodawcą i organizatorem rajdu był nauczyciel sekcji sportowej p. Janusz Żygała.

 12.03.2016 r.  w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar  Dyrektora MDK. W turnieju wzięło udział  44 uczestników  z terenu Przemyśla i powiatu przemyskiego, ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Turniej rozegrano w trzech kategoriach:

Wyniki:

 12 grudnia 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. W turnieju wzięło udział 46 uczestników z terenu Przemyśla i powiatu przemyskiego, ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Turniej rozegrano w trzech kategoriach.

Turniej odbywał się w hali sportowej POSIR w Przemyślu, rozpoczął się o godz. 10:00 i trwał do godz. 15 :00. W turnieju uczestniczyło 130 zawodników i zawodniczek, a MDK reprezentowało 23 osoby. 

Najlepsze miejsca zawodników STS MDK:

I  miejsce  - Wiktoria Sochań w kategorii juniorek 

IV miejsce  - Kordian Poniatowski w kategorii młodzików

IV miejsce – Gabriela Nowak w kategorii młodziczek.

 

 

Chociaż zazwyczaj jesienna aura nie zachęca do wyjścia z domu, to uczestnicy ostatniego pieszego rajdu MDK mieli szczęście do słonecznej, ciepłej i bezwietrznej pogody. O dosyć wczesnej porze ponad dwudziestoosobowa grupa ruszyła w kolejny już w tym roku pieszy rajd po okolicach Przemyśla. Zbiórka była jak zwykle przy Młodzieżowym Domu Kultury. Na miejsce rozpoczęcia właściwej trasy w Rokszycach wszyscy dojechaliśmy autobusem. Dopiero kilkanaście kilometrów za miastem rozpoczęliśmy właściwą wędrówkę. Bez pośpiechu, z pozytywnym nastawieniem ruszyliśmy dosyć równą i prostą drogą przez las. Początkowo droga wiodła ciągle pod górkę, jednak zmęczenie dało znać dopiero w ostatnim etapie. Na koniec obowiązkowo ognisko z kiełbaskami. W tym roku to już ostatnie wyjście w teren, jednak na wiosnę planujemy kolejne trasy i zapraszamy wszystkich chętnych.

Turniej odbywał się w hali sportowej Zespołu Szkół w Żurawicy, rozpoczął się o godz. 10:00 i trwał do godz. 17:30. W turnieju uczestniczyło 136 zawodników i zawodniczek, a MDK reprezentowało 9 osób.
Najlepsze miejsca zawodników STS MDK:
IV miejsce  - Kordian Poniatowski w kategorii młodzików
IV miejsce  - Wiktoria Sochań w kategorii juniorek
V miejsce -  Milena Świerzyńska w kategorii żaczek
V miejsce  - Joanna Wujec w kategorii kadetek.
MDK był współorganizatorem tego turnieju w zakresie obsługi sędziowskiej (sędzia główny i sędziowie pomocniczy) oraz przygotowania sali.

Uczestnicy zajęć MDK pod opieką nauczyciela Janusza Żygały wzięli udział w dniu 21 czerwca 2015 w 16. Podkarpackiej Olimpiadzie Tenisa Stołowego, stanowiącej jednocześnie Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Amatorów w tenisie stołowym. organizatorem olimpiady byli Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łańcucie oraz Klub Sportowy Pegaz Łańcut.
Kondrat Poniatowski w kat. do 13 lat zajął 9 miejsce.

JSN Fidem template designed by JoomlaShine.com