A- A A+

Zajęcia plastyczne - grafika, malarstwo, rozwijanie uzdolnień

graphic4.png

Zajęcia plastyczne w MDK w Przemyślu obejmują m.in.: rysunek z elementami grafiki, malarstwo realistyczne, ekspresyjne z elementami collage, rękodzieło artystyczne z elementami formowania przestrzennego, modelowania w masach plastycznych, papieroplastyki, wikliny papierowej, techniki mieszane, formy przestrzenne z papieru.

attern-horizontal.png

W sobotę 28 października odbyły się w MDK warsztaty ikonograficzne pt. "Każdy Święty chodzi uśmiechnięty". Warsztaty prowadziła dr Zofia Bator, która przybliżyła dzieciom symbolikę sztuki chrześcijańskiej. Następnie uczestnicy wykonywali z wielkim zapałem własne kompozycje plastyczne. Dzieci zainteresowane tematyką religijną oraz pragnące doskonalić swoje umiejętności plastyczne, zapraszamy na cotygodniowe zajęcia ikonograficzne do MDK, we wtorki i w środy w godz. 16.40-17.25

Z okazji Dnia Dziecka nauczyciele sekcji plastycznej MDK p. Julita Torba i p. Aldona Hausman zorganizowały po raz kolejny Artystyczną Noc w pracowni. Dzieci i młodzież mogli pozostać i tworzyć niezwykłe prace do późnych godzin nocnych ...

Od 15 maja do 10 czerwca w Galerii 7A w Przemyślu, ul. J. Kraszewskiego 7 (PCEN), można oglądać wystawę prac plastycznych dzieci z grupy ikonograficznej MDK. Prace o tematyce religijnej zostały wykonane przez uczniów w wieku 6-10 lat  pod kierunkiem Zofii Bator. To już druga wystawa w tym roku tych młodych artystów. Gratulujemy!

Uczestniczka zajęć MDK Klaudia Sarzyńska w dniu 9 kwietnia 2017 odebrałą nagrodę w Centrum Kulturalnym w Przemyślu za pracę w konkursie plastycznym "Wielkanocne Tradycje". Opiekunem jest p. Zofia Bator.

Magiczne miasto czy nowa wizja Przemyśla oczami dzieci? Trzeba zapytać najmłodszych uczestników pracowni plastycznej MDK :)

W pracowni plastycznej prowadzonej przez p. Dorotę Skubisz w ostatnich dniach było bardzo świątecznie ...

18 grudnia w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego"Bożonarodzeniowe ozdoby świąteczne". W kategorii - prace plastyczne, w grupie najmłodszych uczestników wyróżnienia zdobyły: Zuzanna Popowicz (7 lat) oraz Julia Lignowska (8 lat) z grupy ikonograficznej MDK. Na wystawie  pokonkursowej znalazły się jeszcze dwie inne prace uczestniczek tych zajęć: Łucji Pusz (6 lat) i Klaudii Sarzyńskiej (6 lat). Dla małych artystek wielkie brawa i życzenia dalszych sukcesów!!!

Pracownia plastyczna prowadzona przez p. Dorotę Skubisz, co jakiś czas zamieszcza zdjęcia z zajęć na profilu społecznościowym Facebooka. Zachęcamy do odwiedzin tej strony. A poniżej kilka zdjęc z ostatnich zajęć plastycznych w MDK. Widać, że atmosfera jest bardzo wesoła  ...

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2016_grupa.jpg

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_Plakat-Dziecikochajaslonie.jpg

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2016_exlibris.jpg

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2016_Plakat-Europa_edytowany-2.jpg

Kolejny interesujący dzień w pracowni plastycznej MDK :)

W piątek, 3 czerwca 2016 po raz kolejny zorganizowana została dla uczestników zajęć "Artystyczna noc" w Pracowni Plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu przy ul. Borelowskiego 9 pod kierunkiem nauczycieli Aldony Hausman i Jility Torby z licznie przybyłą młodzieżą i dziećmi. Po zajęciach stałych o godz. 19:00 młodsze dzieci rozpoczęły inspiracje pod osłoną nocy, a zakończyły o godz. 22:00. Młodzież pracowała do godz. 24:00. Działania plastyczne wniosły w życie uczestników dużo radości, poczucia własnej wartości, pomogły wtopić się w świat kolorowych prac oryginalnie zinterpretowanych nocną porą.

 

31 maja w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy oraz podsumowanie konkursu plastycznego dla dzieci Matka Boża w świątecznej sukience. Tytuł wystawy nawiązuje do chrześcijańskiej tradycji wyróżniania świętych wizerunków sukienkami z tkanin i okładami ze szlachetnych metali. Łaskami słynące obrazy i figury, mimo, że naśladowały tradycyjne wzorce, dzięki tym zdobieniom nabierały nowego artystycznego wyrazu. Prace młodych artystów potwierdzają aktualność tego zwyczaju oraz ukazują możliwości twórcze jakie się w nim kryją. W konkursie zorganizowanym z okazji jubileuszu 1050–lecia chrztu Polski wzięło udział ok. 150. uczestników w wieku 5-12 lat, reprezentujących 15 placówek z Przemyśla i okolic. W grupie do lat 8 zostali nagrodzeni: Dorota Nowak i Sebastian Pająk (SP11), Pola Chwalisz (SP im.Newtona),  Hania Wajda i Monika Wasyłeczko (MDK). W grupie do lat 12 nagrody zdobyli: Izabela Wujec (SP 4), Nikola Sroka (SP 11), Mateusz Fejdasz (SP 16), Julia Żurawska i Marcelina Broda (Centrum Kulturalne). W grupie do lat 8 przyznano wyróżnienia: Oliwii Kaszyckiej (SP11), Katarzynie Pawlińskiej (SP im. Newtona), Mai Droń (SP Siedliska), Karolinie Hałaj i Roksanie Romanowskiej (MDK). W grupie do lat 12 zostali wyróżnieni: Mateusz Olszański (SP11), Brygida Sawicka (Świetlica Oratorium), Kinga Szczotko (SP Siedliska),Gracjan Stachyra i Weronika Stochła (SP Wyszatyce). Projekt został zrealizowany przez Towarzystwo Miłośników Sztuki Sakralnej przy współpracy z Przemyską Biblioteką Publiczną i Młodzieżowym Domem Kultury, dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Wystawę pokonkursową w Przemyskiej Bibliotece Publicznej można oglądać do 27 czerwca.

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2016_wystawaMB_konkurs_edytowany-2.jpg

JSN Fidem template designed by JoomlaShine.com