A- A A+

Zajęcia plastyczne - grafika, malarstwo, rozwijanie uzdolnień

graphic4.png

Zajęcia plastyczne w MDK w Przemyślu obejmują m.in.: rysunek z elementami grafiki, malarstwo realistyczne, ekspresyjne z elementami collage, rękodzieło artystyczne z elementami formowania przestrzennego, modelowania w masach plastycznych, papieroplastyki, wikliny papierowej, techniki mieszane, formy przestrzenne z papieru.

attern-horizontal.png

Z okazji Dnia Dziecka nauczyciele sekcji plastycznej MDK p. Julita Torba i p. Aldona Hausman zorganizowały po raz kolejny Artystyczną Noc w pracowni. Dzieci i młodzież mogli pozostać i tworzyć niezwykłe prace do późnych godzin nocnych ...

Od 15 maja do 10 czerwca w Galerii 7A w Przemyślu, ul. J. Kraszewskiego 7 (PCEN), można oglądać wystawę prac plastycznych dzieci z grupy ikonograficznej MDK. Prace o tematyce religijnej zostały wykonane przez uczniów w wieku 6-10 lat  pod kierunkiem Zofii Bator. To już druga wystawa w tym roku tych młodych artystów. Gratulujemy!

Uczestniczka zajęć MDK Klaudia Sarzyńska w dniu 9 kwietnia 2017 odebrałą nagrodę w Centrum Kulturalnym w Przemyślu za pracę w konkursie plastycznym "Wielkanocne Tradycje". Opiekunem jest p. Zofia Bator.

Magiczne miasto czy nowa wizja Przemyśla oczami dzieci? Trzeba zapytać najmłodszych uczestników pracowni plastycznej MDK :)

W pracowni plastycznej prowadzonej przez p. Dorotę Skubisz w ostatnich dniach było bardzo świątecznie ...

18 grudnia w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego"Bożonarodzeniowe ozdoby świąteczne". W kategorii - prace plastyczne, w grupie najmłodszych uczestników wyróżnienia zdobyły: Zuzanna Popowicz (7 lat) oraz Julia Lignowska (8 lat) z grupy ikonograficznej MDK. Na wystawie  pokonkursowej znalazły się jeszcze dwie inne prace uczestniczek tych zajęć: Łucji Pusz (6 lat) i Klaudii Sarzyńskiej (6 lat). Dla małych artystek wielkie brawa i życzenia dalszych sukcesów!!!

Pracownia plastyczna prowadzona przez p. Dorotę Skubisz, co jakiś czas zamieszcza zdjęcia z zajęć na profilu społecznościowym Facebooka. Zachęcamy do odwiedzin tej strony. A poniżej kilka zdjęc z ostatnich zajęć plastycznych w MDK. Widać, że atmosfera jest bardzo wesoła  ...

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2016_grupa.jpg

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_Plakat-Dziecikochajaslonie.jpg

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2016_exlibris.jpg

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2016_Plakat-Europa_edytowany-2.jpg

Kolejny interesujący dzień w pracowni plastycznej MDK :)

W piątek, 3 czerwca 2016 po raz kolejny zorganizowana została dla uczestników zajęć "Artystyczna noc" w Pracowni Plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu przy ul. Borelowskiego 9 pod kierunkiem nauczycieli Aldony Hausman i Jility Torby z licznie przybyłą młodzieżą i dziećmi. Po zajęciach stałych o godz. 19:00 młodsze dzieci rozpoczęły inspiracje pod osłoną nocy, a zakończyły o godz. 22:00. Młodzież pracowała do godz. 24:00. Działania plastyczne wniosły w życie uczestników dużo radości, poczucia własnej wartości, pomogły wtopić się w świat kolorowych prac oryginalnie zinterpretowanych nocną porą.

 

31 maja w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy oraz podsumowanie konkursu plastycznego dla dzieci Matka Boża w świątecznej sukience. Tytuł wystawy nawiązuje do chrześcijańskiej tradycji wyróżniania świętych wizerunków sukienkami z tkanin i okładami ze szlachetnych metali. Łaskami słynące obrazy i figury, mimo, że naśladowały tradycyjne wzorce, dzięki tym zdobieniom nabierały nowego artystycznego wyrazu. Prace młodych artystów potwierdzają aktualność tego zwyczaju oraz ukazują możliwości twórcze jakie się w nim kryją. W konkursie zorganizowanym z okazji jubileuszu 1050–lecia chrztu Polski wzięło udział ok. 150. uczestników w wieku 5-12 lat, reprezentujących 15 placówek z Przemyśla i okolic. W grupie do lat 8 zostali nagrodzeni: Dorota Nowak i Sebastian Pająk (SP11), Pola Chwalisz (SP im.Newtona),  Hania Wajda i Monika Wasyłeczko (MDK). W grupie do lat 12 nagrody zdobyli: Izabela Wujec (SP 4), Nikola Sroka (SP 11), Mateusz Fejdasz (SP 16), Julia Żurawska i Marcelina Broda (Centrum Kulturalne). W grupie do lat 8 przyznano wyróżnienia: Oliwii Kaszyckiej (SP11), Katarzynie Pawlińskiej (SP im. Newtona), Mai Droń (SP Siedliska), Karolinie Hałaj i Roksanie Romanowskiej (MDK). W grupie do lat 12 zostali wyróżnieni: Mateusz Olszański (SP11), Brygida Sawicka (Świetlica Oratorium), Kinga Szczotko (SP Siedliska),Gracjan Stachyra i Weronika Stochła (SP Wyszatyce). Projekt został zrealizowany przez Towarzystwo Miłośników Sztuki Sakralnej przy współpracy z Przemyską Biblioteką Publiczną i Młodzieżowym Domem Kultury, dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Wystawę pokonkursową w Przemyskiej Bibliotece Publicznej można oglądać do 27 czerwca.

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2016_wystawaMB_konkurs_edytowany-2.jpg

W naszej pracowni plastycznej " 4nożnaKura" prowadzonej przez p. Dorotę Skubisz uśmiech na twarzach dzieci jest zauważalny na każdych zajęciach. Mnóstwo zabawy, ciekawe pomysły przyciągają coraz to nowych uczestników. Zachęcamy do zapisów na nowy rok szkolny.

JSN Fidem template designed by JoomlaShine.com