A- A A+

Bardzo szybko minęły wspaniałe dwa tygodnie wakacji z Młodzieżowym Domem Kultury. Blisko 100 uczestników brało udział w tegorocznej półkolonii. Był to czas pełen zabawy, ruchu na świeżym powietrzu i działań artystycznych.

Nie mogło zabraknąć wyjścia do Kina Helios, gdzie projekcja Smerfów ucieszyła chyba nie tylko dzieci. Uczestnicy półkolonii z MDK mieli też okazję do "przetestowania" niedawno oddanego do użytku placu zabaw przy os. Kmiecie. Wypoczynek organizowany przez MDK jest też w części udziałem placówki w ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne wakacje". Uczestnicy mają więc możliwość spotkań z funkcjonariuszami służb mundurowych. We wtorek, 27 czerwca 2017 gościliśmy funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Dużą atrakcją było odwiedzenie Jednostki Wojskowej 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Żołnierze tej jednostki przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji, które na długo pozostaną w pamięci. Z racji bardzo upalnej pogody zaplanowaliśmy również część czasu nad wodą. Wizyta na basenie i zajęcia pod okiem fachowej kadry z pewnością podobały się wszystkim bez wyjątku.

Oto niewielki wybór zdjęć z pierwszego tygodnia:


W drugim tygodniu zaprosiliśmy funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu oraz Inspektora Państwowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Przemyślu w celu przeprowadzenia rozmów z dziećmi na tematy mogących się pojawić w czasie wakacji niebezpieczeństw i postępowania, aby bezpiecznie spędzać wolny czas w trakcie wypoczynku. Po części teoretycznej przyszła pora na zajęcia praktyczne. Ponieważ pogoda się poprawiła, można było również wyjść w teren. W środę dzieci miały okazje poznać na warsztatach zasady wypieku chleba oraz samodzielnie mogły spróbować swoich sił jako piekarze.
Tradycją naszych półkolonii są zajęcia na najwyższym poziomie :)
A tak było w drugim tygodniu:

 

JSN Fidem template designed by JoomlaShine.com