Aktualny plan zajęć można zobaczyć tutaj

Aktualności naszego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2016 znajdziesz tutaj.

A- A A+

Półkolonie

Półkolonia to forma grupowego wypoczynku dla dzieci w miejscu ich zamieszkania, organizowana najczęściej przez szkoły, domy kultury lub prywatne placówki w czasie wakacji lub ferii zimowych. W ciągu dnia dzieci mają zorganizowane zajęcia edukacyjne, aktywnie spędzają czas, są pod stałą opieką - prawie tak jak na obozie czy kolonii, z tą różnicą, że po południu są odbierane przez rodziców i wracają do domu.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Parku Owadów w Wapowcach.

W ramach uczestnictwa MDK w ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje w drugim tygodniu przygotowaliśmy dla uczestników półkolonii spotkanie i warsztaty z ratownikiem medycznym.

Przedstawiamy ramowy plan wypoczynku na 2 tydzień. W zależności od pogody dopuszczamy możliwość zmiany rozkładu dnia.

W przerwie między zajęciami planowana jest codziennie przerwa na posiłek. Ze względów organizacyjnych prosimy o punktualne przyprowadzanie i odbieranie dzieci przez rodziców/opiekunów.

W ramach organizowanej półkolonii "LATO z MDK" wizyta na basenie była obowiązkowym punktem programu.

 

I mamy wakacje :) powoli mija pierwszy tydzień półkolonii zorganizowanej dla dzieci w wieku szkolnym przez Młodzieżowy Dom Kultury.
Na pierwszy tydzień przygotowaliśmy urozmaicony program, aby dzieci mogły spędzić go aktywnie i interesująco.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy warsztatowo. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych,szachowych oraz sportowych, przygotowanych i prowadzonych przez nauczycieli MDK.
Nasza placówka zgłoszona została do programu ogólnopolskiego - Bezpieczne Wakacje, więc również w tym dniu zaprosiliśmy funkcjonariusza Straży Miejskiej do przeprowadzenia zajęć, których celem było m.in. uświadomienie, jak należy postępować, aby unikać niebezpieczeństw, które mogą pojawić się podczas wakacji.
W drugim dniu zorganizowany został wyjazd do Parku Dinozaurów - Dinozekolandii. Dzieci mogły poznać prehistoryczne gady, ale i był czas również na dobrą zabawę i zakupy upominków. Kolejne dwa dni minęły pod znakiem ruchu i rekreacji. Wizyta na basenie oraz zajęcia sportowe na boisku Orlik, wyjścia w teren zapewniły sporo ruchu i wypoczynku wszystkim uczestnikom.

W drugim tygodniu również przygotowaliśmy wiele atrakcji.  Poniżej krótka fotorelacja z pierwszych czterech dni półkolonii - Lato z MDK.

MDK jest placówką publiczną

Jesteśmy oświatową placówką publiczną
 UM w Przemyślu

Komunikaty

Plan zajęć

 W dniu dzisiejszym 27.11.2015 r. (piątek) zajęcia z gitary u p. Janusza Rajtmajera odwołane z powodu nieobecności nauczyciela.

Więcej…

Galerie prac

JSN Fidem template designed by JoomlaShine.com