A- A A+

Półkolonie

Półkolonia to forma grupowego wypoczynku dla dzieci w miejscu ich zamieszkania, organizowana najczęściej przez szkoły, domy kultury lub prywatne placówki w czasie wakacji lub ferii zimowych. W ciągu dnia dzieci mają zorganizowane zajęcia edukacyjne, aktywnie spędzają czas, są pod stałą opieką - prawie tak jak na obozie czy kolonii, z tą różnicą, że po południu są odbierane przez rodziców i wracają do domu.

W poniedziałek, 22 lutego rozpoczęliśmy drugi tydzień ferii zimowych z MDK. Pogoda bardziej wiosenna niż zimowa, więc dobra okazja do częstych wyjść i zajęć w terenie, W pierwszym dniu panowała atmosfera wojskowa, w kolejnych przyszła pora na naukowe eksperymenty i spotkanie z historią. Wyjścia i wycieczkiw teren oraz zajęcia sportowe były również obowiązkowe. Mamy nadzieję, że spędzony czas w MDK był interesujący. Zapraszamy już dzisiaj na wypoczynek letni - Wakacje 2016 z MDK.

Dzisiaj minął 1 tydzień ferii zimowych w MDK. Bezpieczeństwo w trakcie wypoczynku było tematem, od którego rozpoczęliśmy zajęcia. Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej oraz zajęcia na temat bezpieczeństwa w sieci rozpoczęły nasz program. Nie mogło zabraknąć również zajęć artystycznych oraz wyjazdu do interesującego obiektu w naszym mieście - na początek odwiedziliśmy oczyszczalnię ścieków PWiK położoną na obrzeżach miasta. W kolejnych dniach odbyły się warsztaty lepienia gliny, konkursy muzyczne i sportowe, wyjścia na terenie miasta, zwiedzanie zamku oraz wyjazd na basen do Jarosławia.

W kolejnym tygodniu na uczestników czekają jeszcze inne atrakcje.

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2016_ferie2016.png

Kolejnym punktem programu była wizyta w Parku Owadów w Wapowcach.

W ramach uczestnictwa MDK w ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje w drugim tygodniu przygotowaliśmy dla uczestników półkolonii spotkanie i warsztaty z ratownikiem medycznym.

MDK jest placówką publiczną

Jesteśmy oświatową placówką publiczną
 UM w Przemyślu

Komunikaty

Nabór na nowy rok szkolny 2016/17

czytaj więcej ...

Plan zajęć

 W dniach 19.04.-29.04.2016 zajęcia taneczne u p. Janiny Sobczyk odwołane z powodu nieobecności nauczyciela.

Więcej…

Galerie prac

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
JSN Fidem template designed by JoomlaShine.com