A- A A+

Półkolonie

Półkolonia to forma grupowego wypoczynku dla dzieci w miejscu ich zamieszkania, organizowana najczęściej przez szkoły, domy kultury lub prywatne placówki w czasie wakacji lub ferii zimowych. W ciągu dnia dzieci mają zorganizowane zajęcia edukacyjne, aktywnie spędzają czas, są pod stałą opieką - prawie tak jak na obozie czy kolonii, z tą różnicą, że po południu są odbierane przez rodziców i wracają do domu.

Bardzo szybko minęły wspaniałe dwa tygodnie wakacji z Młodzieżowym Domem Kultury. Blisko 100 uczestników brało udział w tegorocznej półkolonii. Był to czas pełen zabawy, ruchu na świeżym powietrzu i działań artystycznych.

Nie mogło zabraknąć wyjścia do Kina Helios, gdzie projekcja Smerfów ucieszyła chyba nie tylko dzieci. Uczestnicy półkolonii z MDK mieli też okazję do "przetestowania" niedawno oddanego do użytku placu zabaw przy os. Kmiecie. Wypoczynek organizowany przez MDK jest też w części udziałem placówki w ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne wakacje". Uczestnicy mają więc możliwość spotkań z funkcjonariuszami służb mundurowych. We wtorek, 27 czerwca 2017 gościliśmy funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Dużą atrakcją było odwiedzenie Jednostki Wojskowej 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Żołnierze tej jednostki przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji, które na długo pozostaną w pamięci. Z racji bardzo upalnej pogody zaplanowaliśmy również część czasu nad wodą. Wizyta na basenie i zajęcia pod okiem fachowej kadry z pewnością podobały się wszystkim bez wyjątku.

Oto niewielki wybór zdjęć z pierwszego tygodnia:


W drugim tygodniu zaprosiliśmy funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu oraz Inspektora Państwowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Przemyślu w celu przeprowadzenia rozmów z dziećmi na tematy mogących się pojawić w czasie wakacji niebezpieczeństw i postępowania, aby bezpiecznie spędzać wolny czas w trakcie wypoczynku. Po części teoretycznej przyszła pora na zajęcia praktyczne. Ponieważ pogoda się poprawiła, można było również wyjść w teren. W środę dzieci miały okazje poznać na warsztatach zasady wypieku chleba oraz samodzielnie mogły spróbować swoich sił jako piekarze.
Tradycją naszych półkolonii są zajęcia na najwyższym poziomie :)
A tak było w drugim tygodniu:

 

baner-budynek-www.jpg

Informujemy, że nie przyjmujemy nowych zapisów na półkolonię. BRAK WOLNYCH MIEJSC!

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2017_wakacje2015SMALL.png

Dwutygodniowe zimowe ferie niestety dobiegły końca. Dla wielu uczestników był to czas dobrej zabawy spędzonej z nauczycielami Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu. Od pierwszego do ostatniego dnia ferii plan wypełniony był tak, aby nuda nie zagościła ani na chwilę. Pogoda w tym roku była również wspaniała. Tak więc poza szeregiem zabaw i konkursów, zajęć plastycznych, tanecznych i sportowych organizowanych w placówce, uczestnicy sporo zajęć spędzili w terenie. Jak przystało na tradycję MDK od kilku lat pokazujemy "od środka" ważniejsze firmy naszego miasta. W tym roku dzieci poznały "tajemnice" segregacji i utylizacji odpadów komununalnych w Przemyślu. Były tradycyjnie wyjazdy na basen, gdyż cieszą się one ogromnym zainteresowaniem oraz obowiązkowa nauka jazdy na łyżwach, bo jakże mogłoby tego zabraknąć podczas zimowych ferii przy tak sprzyjającej pogodzie. Profesjonalne wskazówki instruktora jazdy na łyżwach szybko przynosiły oczekiwane rezultaty. Bezpieczeństwo to jeden z najważniejszych elementów każdego wypoczynku organizowanego przez naszą placówkę. Również w tym roku zaprosiliśmy funkcjonariuszy Straży Miejskiej, która poza spotkaniem z uczestnikami od czasu do czasu zaglądała  do nas, jak również odwiedzili nas funkcjonariusze Straży Granicznej zapoznając z "tajemnicami" swojej pracy na wschodniej granicy. Były konkursy z nagrodami, dużo śmiechu i satysfakcji. Szkoda, że ferie tak szybko upłynęły - dało się wielokrotnie słyszeć od uczestników i rodziców.

b_500_400_16777215_00_images_ferie2017.png

MDK jest placówką publiczną

Jesteśmy oświatową placówką publiczną
 UM w Przemyślu

Komunikaty

Plan zajęć

W okresie wakacji zajęcia stałe nie odbywają się. Plan zostanie podany pod koniec sierpnia.

Więcej…

Galerie prac

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
JSN Fidem template designed by JoomlaShine.com