W listopadzie nastąpiła zmiana konta bankowego. Zobacz szczegółowe informacje.

 

 

Przyjmujemy zapisy na nowy rok szkolny 2015/16.  Zobacz szczegółowe informacje.

A- A A+

Półkolonie

Półkolonia to forma grupowego wypoczynku dla dzieci w miejscu ich zamieszkania, organizowana najczęściej przez szkoły, domy kultury lub prywatne placówki w czasie wakacji lub ferii zimowych. W ciągu dnia dzieci mają zorganizowane zajęcia edukacyjne, aktywnie spędzają czas, są pod stałą opieką - prawie tak jak na obozie czy kolonii, z tą różnicą, że po południu są odbierane przez rodziców i wracają do domu.

Podczas wypoczynku możliwe jest zapewnienie opieki od godz. 7:30 do 15:30 (należy zgłosić przy zapisie), natomiast planowe zajęcia zorganizowane są w godz. 9:00-14:30. Wszelkich szczegółowych informacji udzielamy codziennie w godz. 7:30 - 17:00 w MDK, tel. 16. 670-20-03.

Formularz należy złożyć osobiście w sekretariacie, formularz można pobrać ze strony internetowej: pobierz formularz

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2015_wakacje2015MDK.png

Wrażeń było mnóstwo. Chcieliśmy  zapewnić dzieciom wiele atrakcji, aby nie nudziły się w czasie przerwy zimowej. W pierwszym tygodniu byliśmy m.in. na spektaklu teatralnym na przemyskim zamku, uczestnicy mieli dużo możliwości do aktywnego spędzania czasy, zorganizowaliśmy zajęcia na sali sportowej, były wyjścia w teren oraz nauka jazdy na łyżwach na przemyskim lodowisku pod opieką instruktora jazdy na łyżwach, dla niektórych dzieci była to pierwsza w życiu lekcja jazdy na łyżwach. Było artystycznie, dzieci śpiewały, tańczyły i dużo malowały. Odwiedziliśmy interesujące miejsca, były chwile rozrywki w parku miejskim, odwiedziliśmy park gigantycznych owadów w pobliskich Wapowcach, mieliśmy czas na zabawę w sali zabaw oraz zobaczyliśmy jak pracują funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściu w Medyce. Byliśmy z wizytą u strażaków, prelekcję na temat cyberprzemocy przeprowadził dla dzieci funkcjonariusz policji. Byliśmy na warsztatach w Muzeum Ziemi Przemyskiej oraz na basenie w Jarosławiu. Zadowolenie dzieci było widać na każdym kroku. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć poniżej oraz już dziś zapraszamy na półkolonię letnią w pierwszych tygodniach wakacji.

 

W ostatnim dniu półkolonii wybraliśmy się na wycieczkę do nietypowego miejsca, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć proces wytwarzania ciepła w Przemyślu. Dzięki uprzejmości Pana Prezesa MPEC Pana Kazimierza Steca mogliśmy zwiedzić teren Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. W końcowej części zorganizowane zostało pożegnalne ognisko. Po powrocie zostały wręczone nagrody dla uczestników konkursu plastycznego Bezpieczne Wakacje ufundowane przez Komendanta Straży Miejskiej w Przemyślu. Już teraz zapraszamy na kolejną półkolonię podczas ferii zimowych.

Największa atrakcja wypoczynku - wizyta na basenie, zorganizowana została również w dniu dzisiejszym. Ponadto na uczestników czekały dodatkowe atrakcje.

 

 

Wyjazd na basen do Jarosławia to obowiązkowy element każdej półkolonii organizowanej przez MDK. Po powrocie kontynuowaliśmy konkurs plastyczny, którego rozwiązanie będzie w ostatnim dniu półkolonii.

MDK jest placówką publiczną

Jesteśmy oświatową placówką publiczną
 UM w Przemyślu

Komunikaty

Nabór na nowy rok szkolny 2015/16

czytaj więcej ...

Plan zajęć

 INFORMACJE O ODWOŁANYCH ZAJĘCIACH:

  • Zajęcia plastyczne p. Doroty Skubisz odwołane do 5 czerwca 2015 z powodu nieobecności nauczyciela.
  • Zajęcia sportowo-rekreacyjne (rolki) w sobotę, 30.05.2015 z powodu organizacji rajdu rowerowego nie odbędą się.
Więcej…
JSN Fidem template designed by JoomlaShine.com