Aktualny plan zajęć na rok szk. 2016/17 można zobaczyć tutaj

A- A A+

Półkolonie

Półkolonia to forma grupowego wypoczynku dla dzieci w miejscu ich zamieszkania, organizowana najczęściej przez szkoły, domy kultury lub prywatne placówki w czasie wakacji lub ferii zimowych. W ciągu dnia dzieci mają zorganizowane zajęcia edukacyjne, aktywnie spędzają czas, są pod stałą opieką - prawie tak jak na obozie czy kolonii, z tą różnicą, że po południu są odbierane przez rodziców i wracają do domu.

b_500_400_16777215_00_images_ferie2017.png

W drugim tygodniu na uczestników półkolonii letniej czekały w MDK również atrakcje. W ramach udziału w ogólnopolskiej akcji BezpieczneWakacje.pl w planie naszego wypoczynku były działania mające na celu uświadamianie bezpiecznego spędzania czasu wolnego przez dzieci. Dzięki uprzejmości p. Bartosza Wajstucha właściciela firmy NZOZ Paramedyk dzieci miały dzisiaj okazję poznać pracę ratownika. Samodzielnie mogły spróbować swoich sił przy udzielaniu pierwszej pomocy oraz mogły zobaczyć od środka wyposażenie karetki ratunkowej. W kolejnym dniu dzieci malowały farbami witrażowymi na szklanych powierzchniach, powstałe obrazki będą mogą służyć do dekoracji lub stanowić doskonały prezent. Każdy miał szansę stworzyć swoją własną, niepowtarzalną ozdobę. Były wyjazdy na basen oraz na zakończenie piknik na terenie przemyskiego MPEC. Mamy nadzieję, że było warto spędzić z nami dwa tygodnie. Zapraszamy na kolejny wypoczynek podczas ferii zimowych.

Pierwszy tydzień wakacji minął dla blisko 50 uczestników półkolonii organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury pod znakiem dobrej zabawy.
Wypoczynek rozpoczęliśmy od spotkania z funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Przemyślu, który przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu i możliwych do wystąpienia zagrożeniach. Przez nauczyciela MDK zostały również przeprowadzone zajęcia w ramach ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje.
Po zajęciach teoretycznych przyszła pora na rozwijanie uzdolnień, nie brakowało zajęć plastycznych, muzycznych czy sportowych. Główne sekcje działające przy MDK otwarły swoje pracownie dla uczestników półkolonii. Pogoda w kolejnych dniach zachęcała do wyjścia w teren. Tak więc pojechaliśmy na pobliskich Wapowiec, gdzie dzieci miały możliwość uczestnictwa w nietypowych warsztatach. Stałym punktem wypoczynku organizowanego przez naszą placówkę są wyjazdy na basen.
Pozwiedzaliśmy trochę miasto, byliśmy w odwiedzinach u zaprzyjaźnionej instytycji kulturalnej Przemyśla - dzieci poznały najskrytsze zakamarki Bilioteki Przemyskiej. A przy panującym upale konieczne było ochłodzenie w tutejszym parku wodnym. Podsumowując był czas na zabawę, relaks i duuużo uśmiechu ...
W kolejnym tygodniu kontynuujemy ...

 

Podobnie jak w latach ubiegłych Młodzieżowy Dom Kultury będzie organizował wypoczynek dla dzieci w wieku od 7 lat. Planowane są dwa pierwsze tygodnie wakacji, tj. 1 turnus od 27 czerwca 2016 do 1 lipca 2016 oraz 2 turnus od 4 do 8 lipca 2016. Kartę zgłoszenia należy złożyć osobiście (rodzic lub opiekun prawny w sekretariacie). Szczegółowe informacje również telefonicznie: 16 670 20 03

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2016_polkolonia-min.png

W poniedziałek, 22 lutego rozpoczęliśmy drugi tydzień ferii zimowych z MDK. Pogoda bardziej wiosenna niż zimowa, więc dobra okazja do częstych wyjść i zajęć w terenie, W pierwszym dniu panowała atmosfera wojskowa, w kolejnych przyszła pora na naukowe eksperymenty i spotkanie z historią. Wyjścia i wycieczkiw teren oraz zajęcia sportowe były również obowiązkowe. Mamy nadzieję, że spędzony czas w MDK był interesujący. Zapraszamy już dzisiaj na wypoczynek letni - Wakacje 2016 z MDK.

MDK jest placówką publiczną

Jesteśmy oświatową placówką publiczną
 UM w Przemyślu

Komunikaty

Plan zajęć

Zajęcia plastyczne u p. Julity Torby odwołane do dnia 16.12.2016 z powodu nieobecności nauczyciela.

Więcej…

Galerie prac

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
JSN Fidem template designed by JoomlaShine.com