A- A A+

Informujemy, że z dniem 31 lipca 2017 rekrutacja na zajęcia pozaszkolne do MDK została zakończona. W chwili obecnej nie przyjmujemy nowych wniosków. W trakcie roku szkolnego będzie możliwość zapisu w ramach wolnych miejsc w grupach.

Spotkania organizacyjne z uczestnikami i rodzicami, na których nauczyciele ustalą plan zajęć dla poszczególnych grup odbędą się w dniach 4-7 września 2017. Szczegółowy harmonogram zostanie podany w ostatnim tygodniu sierpnia.

Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu od roku 2016 posiada własny hymn.

Oto jego słowa:

HYMN MDK w Przemyślu

1) Jest takie miejsce w grodzie nad Sanem,
gdzie talent się rodzi, gdzie talent powstaje.
Fachowa kadra twórczo nas prowadzi,
jedno jest pewne, każdy się tu dobrze bawi.

Ref.: W Młodzieżowym, w Młodzieżowym Domu Kultury
rozwijam talenty i pnę się do góry.
Nudy tu nie ma, czasu nie marnuję
i talenty swoje tutaj wyszlifuję.

2) Z okien miasto Przemyśl oraz rzeka San,
wszystko to nas wprawia w kreatywny stan.
W planie zawsze mamy ofertę dla Ciebie,
sztuka, taniec czy gitara i rozwijasz siebie.

Słowa: Rafał Paśko, Muzyka: Katarzyna Huget

Wykonanie hymnu przez uczestników zajęć MDK z okazji jubileuszu 65-lecia.

A poniżej prezentujemy podkład muzyczny z tekstem wyświetlanym na ekranie do śpiewania karaoke.

Kolejny rok szkolny dobiegł końca. Było to okres intensywnej pracy dla nas wszystkich. Ponad 800 uczestników zajęć brało udział w niezliczonych imprezach, w wielu konkursach, turniejach oraz różnych większych i mniejszych wydarzeniach kulturalnych naszego miasta. Drodzy Uczestnicy! Zdobywaliście nagrody i wyróżnienia, wykonaliście wiele wspaniałych zadań. Przez cały rok współpracowaliśmy z wieloma instytucjami realizując wspólnie wiele ciekawych przedsięwzięć. Dziękuję serdecznie wszystkim Nauczycielom, Uczestnikom, Rodzicom i wszystkim osobom, z którymi miałem przyjemność realizować wspaniałe inicjatywy. Dziękuję za cały rok intensywnej pracy i życzę udanych wakacji, wypoczynku oraz powrotu do Młodzieżowego Domu Kultury już we wrześniu.

Stanisław Karszyń - dyrektor MDK w Przemyślu

 

W ostatnim tygodniu przed wakacjami w MDK odbywają się zajęcia kończące rok szkolny w naszej placówce. We wtorek, 20 września zorganizowane zostało efektowne zakończenie roku w grupach tanecznych - przedstawienie w formie cyrku wywołało uśmiech na twarzach wielu rodziców. P. Dyrektor pojawił się na scenie również w cyrkowym stroju. W kolejnych dniach zakończenie roku odbywało się również w sekcjach muzycznych, sportowych, plastycznych i pozostałych. Były organizowane występy i turnieje oraz we wszystkich grupach nauczyciele wręczali pamiątkowe dyplomy.

Film z występu sekcji tanecznej.

Film z występów sekcji muzycznych gitary i zespołów:

Film z występów uczestników zajęć perkusji elektronicznej:

A poniżej prezentujemy zdjęcia z zakończenia zajęć w niektórych grupach.

W piątek, 9 czerwca 2017 odbyło się "Popołudnie z muzyką", czyli mini-koncert uczniów sekcji muzycznej gitary i zespołów prowadzonych przez p. Katarzynę Huget, grupy Zumba p. Katarzyny Kubickiej oraz perkusji prowadzonej przez dyrektora Stanisława Karszynia. W ostatniej części występu razem z uczniami zagrali nauczyciele. Było przyjemnie, wesoło i .... o to chodziło :)

baner-budynek-www.jpg

W dniu 1 czerwca 2017 r. MDK brał udział w VI Pikniku Rodzinnym zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu. Tego dnia przy naszym stoisku można było zagrać w mini tenisa stołowego oraz rozegrać partię szachów. W sali poza stoiskiem współorganizowaliśmy turniej szachowy, w którym udział wzięła liczna grupa dzieci uczęszczających na zajęcia szachowe do MDK.

Informujemy, że nie przyjmujemy nowych zapisów na półkolonię. BRAK WOLNYCH MIEJSC!

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2017_wakacje2015SMALL.png

27.05.2017 r. odbyły się Eliminacje do Podkarpackiej Olimpiady Tenisa stołowego w Przemyślu na hali sportowej ZSZ nr 1 w Przemyślu. W turnieju wzięło udział  40 zawodników i zawodniczek  z terenu  Przemyskiego. Sekcję STS MDK Przemyśl reprezentowało 15 zawodników i zawodniczek.
Wyniki najlepszych zawodników:
I miejsce - Joanna Wujec -w kategorii Juniorek
I miejsce – Krzysztof Kamiński – w kategorii Żaków
I miejsce  - Jerzy Płoszczyński  - w kategorii Seniorów

II miejsce Beniamin Czyszkiewicz – w kategorii Żaków
II miejsce – Tomasz Skubisz – w kategorii Młodzików
II miejsce – Patrik Xhaferaj – w kategorii Juniorów
II miejsce – Jagoda Trojniarz- w kategorii Skrzatek

III miejsce – Alan Stawarz – w kategorii Młodzików
III miejsce – Natalia Szkarpecka - w kategorii Żaczek
III miejsce – Kordian Poniatowski - w kategorii Kadetów
III miejsce – Wiktor Świerzyński - w kategorii Juniorów
III miejsce  - Jacek Michalski  - w kategorii Skrzatów

Zachęcamy do lektury czerwcowego numeru miesięcznika NASZ PRZEMYŚL, a w nim kolejny artykuł, tym razem  przygotowany przez wolontariusza sekcji MDK.

b_500_400_16777215_00_images_prasa_89885.jpg

W dniu dzisiejszym, tj. 3 czerwca 2017 odbył się kolejny Pieszy Rajd po Pogórzu Przemyskim. Kilkunastosobowa grupa uczestników zajęć MDK oraz towarzyszący rodzice wyruszyli w godzinach porannych na ponad 15 km trasę. Rajd zakończył się tradycyjnie ogniskiem przy Kopcu Tatarskim. Organizacji i opieki podjęli się po raz kolejni nasi niezawodni nauczyciele p. Janusz Żygała i p. Katarzyna Huget.

Wolontariusze Sekcji Wolontariatu Młodzieżowego Domu Kultury, w ramach swojej działalności, pomagają w odrabianiu prac domowych wychowankom  Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 3 w Przemyślu. Wsparcie i pomoc w nauce odbywa się w przyjaznej atmosferze. Podopieczni szkolnego ośrodka mają zapewnione również wesołe towarzystwo i twórczą atmosferę

W dniu 27 maja 2017r.w  Centrum Kulruralnym podczas Festiwalu Kina NIezalażnego CK OFF wystąpiły zespoły z MDK prowadzone przez p. Katarzynę Huget: Zespół Guitar PRoject , EM-de- ka i duet gitarowy. Wykonali oni m.in. przeboje muzyki filmowej.

W dniu 28 maj 2017 Młodzieżowy Dom Kultury wziął udział w Dniu Dziecka na przemyskim Rynku. Było fantastycznie. W godzinach popołudniowych można było obejrzeć ponad dwugodzinny program artystyczny przygotowany przez sekcje muzyczne MDK. Wystąpili wokaliści, grupy taneczne, zespoły instrumentalne i wokalno-instrumentalne. Poza występami scenicznymi można było w stoisku MDK zagrać w szachy, mega-warcaby oraz mini-tenisa stołowego. Nie mogło też zabraknąć malowania twarzy. Dzień był bardzo intensywny, warto było przyjść do nas podczas tej słonecznej majowej niedzieli. Duże gratulacje należą się dzieciom i młodzieży, która występowała na scenie. Cały program artystyczny został wspaniale przygotowany przez nauczycieli i efektownie zaprezentowany przez dzieci i młodzież.  Zapraszamy do obejrzenia filmu i zdjęć.

We wtorek, 30 maja 2017 po godzinie 16 miała miejsce ewakuacja wszystkich uczestników i pracowników Młodzieżowego Domu Kultury. Straż pożarna, która przybyła na miejsce, sprawnie wsparła działania ewakuacyjne. Po sprawdzeniu budynku uczniowie i nauczyciele mogli wrócić bezpiecznie do sal. Były to na szczęście jedynie ćwiczenia :)

Grafika komputerowa to niezwykle interesująca dziedzina. Na zajęciach MDK poznajemy program do grafiki rastrowej GIMP. Aplikacja daje bardzo duże możliwości korekty zdjęć oraz tworzenia własnych obrazów od podstaw. A poniżej przedstawiamy prace wytworzone na jednych z ostatnich zajęć.


Wnioski na pozostałe wolne miejsca przyjmujemy od 16 czerwca 2017. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy do zapisów!

b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_2017_plakatMDK17-18.png b_500_400_16777215_00_images_aktualnosci_oferta.png


 

 

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu na rok szkolny 2017/2018

 

Rodzaj czynności

Termin postępowania

Termin w postępowaniu uzupełniającym

1. Składanie deklaracji o kontynuacji uczestnictwa w zajęciach:

od 17 marca do 24 marca 2017

-

2. Składanie wniosku o przyjęcie do MDK wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym:

od 27 marca 2017 do 15 maja 2017

od 16 czerwca 2017 do 31 lipca 2017

3. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do placówki i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 Prawo oświatowe (Dz.U. 2017, poz. 59):

16 maja 2017

6 czerwca 2017

1 sierpnia 2017 – 21 sierpnia 2017

4. Badanie uzdolnień kierunkowych w formie ustalonej przez Radę Pedagogiczną:

17 i 18 maja 2017

-

5. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych:

7 czerwca 2017

22 sierpnia 2017

6. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych:

15 czerwca 2017

25 sierpnia 2017

 

PROPOZYCJA ZAJĘĆ POZASZKOLNYCH MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY W PRZEMYŚLU – ROK SZK. 2017/18

 

L.P.

RODZAJ ZAJĘĆ

WIEK

INFORMACJE

PRACOWNIA MUZYCZNA

1

Nauka gry na gitarze

8-18 lat

Nauka gry na gitarze dla początkujących i zaawansowanych

2

Nauka gry na keyboardzie

8-18 lat

Nauka gry na keyboardzie – grupy początkujące i zaawansowane

3

Nauka gry na flecie prostym

5-14 lat

Nauka gry na instrumencie dla najmłodszych, nauka nut, nauka znanych piosenek, rozwój słuchu muzycznego

4

Nauka gry na perkusji elektronicznej

8-18 lat

Grupy początkujące – nauka podstawowych rytmów, czytanie nut

5

Młodzieżowe zespoły muzyczne – możliwość dołączenia istniejących zespołów

10-18 lat

Zespoły muzyczne, wokalno-instrumentalne, rockowe, występy sceniczne

6

Grupy wokalne

8-18 lat

Chór, zespół wokalny, występy na scenie

7

Dziecięca grupa taneczna

7-11 lat

Nauka tańca dla dzieci

8

Młodzieżowa grupa taneczna

12-18 lat

Nauka tańca dla młodzieży

9

Zajęcia muzyczno-ruchowe dla najmłodszych

5-6 lat

Zajęcia muzyczno-rytmiczne

10

Klub Malucha – zajęcia umuzykalniające dla dzieci 3-4 letnich

3-4 lata

Wprowadzenie dzieci w świat muzyki

PRACOWNIA SPORTOWA

11

Nauka gry w tenisa stołowego - początkujący

6-18 lat

Nauka gry w tenisa, udział w turniejach

12

Nauka gry w tenisa stołowego - zaawansowany

6-18 lat

Doskonalenie gry w tenisa, udział w turniejach

13

Zajęcia sportowo rekreacyjne – nauka jazdy na rolkach i łyżwach, bilard

7-18 lat

Nauka jazdy na łyżwach i rolkach (zajęcia w zależności od warunków pogody) oraz nauka gry w bilarda

14

Nauka gry w szachy – grupa dziecięca

5-11 lat

Nauka gry w szachy dla dzieci, udział w turniejach

15

Nauka gry w szachy – grupa młodzieżowa

12-18 lat

Nauka gry w szachy dla młodzieży, udział w turniejach

16

Szachowa szkółka mistrzostwa

8-15 lat

Doskonalenie gry w szachy, udział w turniejach

17

Zumba – fintess – aerobic

5-18 lat

Zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży

18

Gry dydaktyczne

7-12 lat

Gry planszowe, rozwijanie zdolności logicznego myślenia, nauka podstawowych gier planszowych

PRACOWNIA PLASTYCZNA

19

Zajęcia plastyczne dla dzieci

5-10 lat

Rozwój uzdolnień plastycznych, poznawanie technik, budowanie form przestrzennych

20

Zajęcia plastyczne dla młodzieży

11-18 lat

Kurs rysunku i malarstwa przygotowujący do szkół plastycznych i na wyższe uczelnie, wystawy, wernisaże

21

Batik

10-18 lat

Malowanie woskiem na tkaninach, poznanie technik batiku klasycznego, zasady mieszania barw

22

Rękodzieło artystyczne

8-18 lat

Projektowanie form przestrzennych, biżuteria, przedmioty codziennego użytku, recykling, nauka różnych technik plastycznych

23

Zajęcia plastyczne dla maluchów

3-4 lata

Rozwijanie wyobraźni twórczej, poznawanie podstawowych technik plastycznych i rozwijanie zdolności manualnych

24

Zajęcia ikonograficzne – biblijne malowanie

5-11 lat

Rozwijanie zdolności plastycznych w powiązaniu z kulturą chrześcijańską

PRACOWNIA KOMPUTEROWA

25

Zajęcia komputerowe - grafika komputerowa

7-16 lat

Nauka programów graficznych GIMP, INKSCAPE

26

Zajęcia medialne – strony www, tworzenie gazety, edycja fotografii, DTP

10-18 lat

Nauka programu do DTP Scribus, prowadzenie gazetki, fotografia, multimedia

27

Zajęcia komputerowe - muzyka elektroniczna

10-18 lat

Edycja i tworzenie muzyki za pomocą komputera, obsługa programów muzycznych LMMS, MUSESCORE, Audacity, MIXX

28

Zajęcia komputerowe dla dzieci - programowanie SCRATCH, tworzenie gier, obsługa komputera

7-14 lat

Nauka programowania, pisanie gier w języku Scratch

POZOSTAŁE PRACOWNIE

29

Wolontariat

12-18 lat

Grupa wolontariuszy – udział w akcjach lokalnych i ogólnopolskich

30

Język niemiecki

7-12 lat

Dla uczniów szkół podstawowych, którzy nie mają j. niemieckiego w szkole.

31

Sekcje literacka

12-18 lat

Dla uczniów wszystkich typów szkół. Analiza tekstów, przygotowanie do egzaminów, tworzenie publikacji.

ZESPOŁY I GRUPY MUZYCZNE I TANECZNE

32

Młodzieżowe zespoły wokalno-instrumentalne

8-18

Zespoły młodzieżowe – muzyka rozrywkowa rock, pop. itp.

33

Dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne

8-18

Zespoły taneczne – taniec nowoczesny, fitness

34

Dziecięce i młodzieżowe zespoły wokalne

6-18

Zespoły wokalne

W PRZYPADKU NABORU DO ZESPOŁÓW OBOWIĄZUJE ROZMOWA KWALIFIKACYJNA – BADANIE UZDOLNIEŃ – SZCZEGÓŁY: WWW.MDKPRZEMYSL.PL

W dniu 19 maja 2017 Młodzieżowy Dom Kultury przyłączył się do Pikniku Rodzinnego organizowanego przez Przedszkole nr 12. Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy nasze nowe MEGA-WARCABY. Była też możliwość gry w tenisa stołowego w plenerze i tradycyjne malowanie twarzy. Przy pięknej pogodzie odwiedziło nas bardzo dużo dzieci. Mamy nadzieję, że będą to nasi przyszli uczestnicy zajęć pozaszkolnych MDK :)

Od 15 maja do 10 czerwca w Galerii 7A w Przemyślu, ul. J. Kraszewskiego 7 (PCEN), można oglądać wystawę prac plastycznych dzieci z grupy ikonograficznej MDK. Prace o tematyce religijnej zostały wykonane przez uczniów w wieku 6-10 lat  pod kierunkiem Zofii Bator. To już druga wystawa w tym roku tych młodych artystów. Gratulujemy!

W czwartek, 12 maja 2017 w przemyskim Klubie Niedźwiadek odbył się koncert wokalistów i zespołów Młodzieżowego Domu Kultury w ramach "Niedźwiadkowej Sceny Młodych". Ponad dwugodzinny występ przygotowany został przez nauczycieli sekcji muzycznej p. Katarzynę Huget i p. Sabinę Tomakę-Wiater. Mamy nadzieję, że była to duża przyjemność i satysfakcja dla wszystkich, którzy chcieli w tym dniu zajrzeć i klubu Niedźwiadek i posłuchać znanych i mniej znanych przebojów. Dziękujemy Przemyskiemu Centrum Kultury i Nauki Zamek, które zapewniło nagłośnienie i obsługę techniczną.

JSN Fidem template designed by JoomlaShine.com